Noskaņojoties pirts rituālam ieteicams iedzert pirtnieka sarūpēto īpaši dziedniecisko zāļu tēju pirms pirts kūres uzsākšanas.
Vismaz 10 minūtes pavadīt sildoties uz pirts lāvas dzerot silto zāļu tēju bez medus, dziļi un vienmērīgi elpojot, nobeigumā var mazliet apgulties uz pirts lāvas, lai organisms pierod pie paaugstinātās gaisa temperatūras.
Pēršanā izmanto pirts slotiņas, kas pamērcētas spainī ar mēreni siltu ūdeni , kuram klāt ir pievienota ēteriskā eļļa, lai ķermenis caur ādu uzņemtu dabas velšu ēterisko spēku.
Atdzesēšanās laiks pēc katras pirts procedūras vismaz 15-20 minūtes, kuras laikā ietīties pirts lina palagā un malkot zāļu tēju ar medu pirts priekštelpā.
Kādā no pēdējām dzesēšanās reizēm apgulties uz pirts sola ārpusē, ļaut sevi sasegt ar segām un pagulēt kādu laiku svaigā gaisā, ļaujot ķermenim palēnām pakāpeniski atsilt saglabājot mērenu ķermeņa temperatūru.
Pirts rituāla turpinājumā izbaudīt meditatīvo klūgu masāžu, kas stimulē limfātisko sistēmu,tādējādi ķermeņa funkcijas normalizējas un nostiprinās imūnsistēma, palīdz cīnīties pret saaukstēšanos un citām rudens laikā aktīvajiem vīrusiem. Masāžas terapijas ilgums aptuveni viena stunda.
Pēc klūgu masāžas turpināt baudīt ķermeņī esošo pēcgaršu pēc pirts rituāla, pavadot vakaru mierā un klusumā pie dabas skujkoku guļbūves apartamentos meža ielokā.
Pagatavojiet sev veselīgas vakariņas, baudiet vakara un atnākošās nakts dabas klātbūtni veroties zvaigznēs un ietinoties siltā pledā uz terases.
Pavadiet nakti dziļā un saldā miegā, nākamajā rītā guļot tik ilgi cik gribās.
Visu nākamo dienu turpiniet lasīt to kā jūtas Jūsu ķermenis, turpinot atpūsties pie dabas, esiet prom no liekiem trokšņiem, darbiem un pienākumiem.
Izmēģinot šo recepti iespējams Jums gribēsies to atkārtot pēc kāda laika, jo sapratīsiet, ka tā sniedz lielu pievienoto vērtību ķermeņa veselībai un labsajūtai.